«Openwork Ceramics»

20 жовтня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки народного майстра сучасного декоративно-прикладного мистецтва, члена Об’єднання художників і народних умільців «Натхнення» в Донецкій області Тетяни Хоменко.

Виставка має назву «Ажурна кераміка», що розкриває зміст досить складної авторської техніки, суть якої полягає в тому, що майстер вирізає малюнок ще на вологій порцеляні, роблячи кожний твір імпровізаційним та неповторним.

На виставці представлено близько 50 робіт, що відрізняються політематизмом та різноманітністю сюжетного ряду: від різьблених свічників, ажурних ваз, світильників, декоративних тарілок, іграшкових композицій до колекції пасхальних яєць на повітряних підставках, що являють собою заворожуюче естетичне явище, серії «Христологія» з вираженим теологічним змістом та інше.

Широкий тематичний спектр не заважає монолітності експозиції, де всі роботи стилістично виміряні, монохромні, з виразними рисами вишуканого декору.

Майстер прийшла до цього стилю стихійно, але успіх її творчості змушує нас думати, що вона володіє бездоганним смаком і яскраво вираженою творчою інтуїцією.

Тетяна Хоменко отримала не лише українське, а й міжнародне визнання, презентуючи свою творчість у рамках численних мистецьких акцій: обласній виставці «Духовність» (м. Донецьк); всеукраїнських виставках: «Від традиції до сучасності» (м. Київ), «Великодній ярмарок» (м. Київ); Міжнародній виставці «Мистецтво – храму» (м. Донецьк), VII міжнародному конкурсі сучасного мистецтва «Український тиждень мистецтв» (м. Київ), «Дні слов’янського мистецтва в Берліні – 2013» та багатьох інших.

Після виставки за бажанням майстрині передбачається проведення аукціону на користь вінничан – учасників АТО.

Вінничани та гості міста можуть ознайомитися з творчістю художниці протягом місяця, поки працюватиме виставка.

[flgallery id=36 /]