XI фестиваль «Витоки»

У суботу 18 травня в рамках заходів, присвячених Дню Європи, відбувся ХІ фестиваль традиційної народної творчості «Витоки», в якому взяли участь понад три десятки майстрів народної творчості. Варто відзначити, що з кожним роком фестиваль розширює свою географію. Цього року його учасниками стали майстри з різних міст України: Вінниці, Ужгорода, Одеси, Львова, Рівного та ін. Отже, фестиваль набирає все більшої популярності.

Вінничани та гості міста змогли не лише побачити роботи народних умільців, але й виготовити їх власноруч. На міні-виставках були представлені вироби в різноманітних видах народного мистецтва: гончарства, вишивки, бісероплетіння, авторської і текстильної ляльки, миловаріння, художнього випалювання по дереву, скловаріння та ін.

Творча майстерня була відкрита для тих, хто забажав взяти участь у майстер-класах, практикумах з гончарства, рогозо- і лозоплетіння, та прагнув долучитися до прадавніх ремесел українців, відчути нерозривний зв’язок поколінь. Всі майстер-класи були проведені досвідченими майстрами народної творчості.

Виставка світлин десяти попередніх фестивалів, представлена вінничанам, яскраво ілюструвала діяльність майстрів і стала своєрідним підсумком їхньої творчості. Робота за гончарним кругом, процес утілення задумів, обмін досвідом, дружнє спілкування — все це було зафіксовано фотокамерою і залишилось на згадку про ці незабутні зустрічі.

Українські народні пісні у виконанні музичного колективу під керівництвом Леоніда Олексійовича Луцишина додали яскравого колориту усьому святу.

Організатори сподіваються, що ХІ фестиваль традиційної народної творчості «Витоки» став справжнім святом для всіх, хто брав у ньому участь.

[flgallery id=8 /]