«Феномен кераміки»

5 вересня 2015 року на відзначення Дня міста Вінницький обласний художній музей презентував виставку «Феномен кераміки», яка є складовою мистецького проекту «Орнаментальна Україна».

На тлі яскравого панно в техниці «гарячий батик» репрезентовані кращі вироби відомих майстрів Вінниччини, постійних учасників гончарних  пленерів, які з 2008 року відбуваються у науково-дослідному відділі «Музей гончарного мистецтва імені О.Г.Луцишина».

Центр експозиції означений скульптурою дівчини, що ніби втілює символічний образ України. З обох сторін від неї представлені оригінальні дзбани, кухлі, макітри Романа Чмерука; гарні, з витонченим   декором твори Сергія Погонця; фігурний посуд Євгена Слободинського; оригінальна дрібна пластика Андрія Шевчука; неповторні за своєю кольоровою гамою та красою роботи Оксани Верхової-Єднак; глиняні бусини Галини Доценко і Тетяни Станчуляк, створених ними під час пленерів. Прикрашені орнаментальними візерунками, якими з найдавніших часів гончарі оздоблювали свої вироби, вони створюють неповторний, особливий експозиційний простір.

У рамках мистецького проекту «Орнаментальна Україна» учні Вінницької музичної школи № 2 продемонстрували свої роботи та провели майстер-класи з виготовлення глиняних виробів для всіх, хто бажав долучитися до прадавньої гончарної справи.

Організатори виставки сподіваються, що даний мистецький проект зацікавив вінничан і гостей міста, став гідним продовженням розвитку та популяризації гончарної справи на Вінниччині та взагалі в Україні.

[flgallery id=33 /]