«Скарбниця Лаврських майстерень»

19 квітня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки «Скарбниця Лаврських майстерень», яка представляє творчі здобутки молодих київських живописців: Оксани Возіянової, Михайла Гайового, Наталії Гладовської, Олени Думбадзе, Артема Копайгоренка, Віри Лозовської, В’ячеслава Барловського. Вони є учнями і послідовниками видатного мистця, графіка, дійсного члена Національної академії мистецтв України, народного художника України, члена Національної спілки художників України, лауреата Державної премії України ім. Тараса Шевченка Миколи Андрійовича Стороженка (1928 – 2015) і представляють свій значний авторський доробок, який базується на відродженні та збереженні традицій іконопису.

На виставці експонуватиметься більше 30 ікон класичного канонічного письма, виконаних в стилі українського бароко, а також творів на сакральну тематику.

Являючись відображенням принципу створення релігійно-історичних станкових полотен на синтезі тисячолітнього сакрального досвіду і столітньої київської школи академічного світського мистецтва, вони несуть у своїй основі традиції Візантії, українського бароко, Києво-Печерської школи XVII – XVIII ст., а також новації українського художнього мистецтва 20 – 30-х років минулого століття.

На виставці передбачено живе спілкування з авторами, що послужить додатковим ключем до розуміння змісту і концептуального значення представлених творів.

Виставка проводиться спільно з культурологічним проектом «Мистецькі експедиції» /автор Людмила Гарарук, м. Київ/, девіз якого «Подорожуючи Україною, об’єднуємо мистців» можна вважати концепцією всього заходу.

Виставка, що представляється напередодні великого релігійного свята Пасхи, своєю актуальністю і високими художніми якостями, безумовно, стане визначною подією в культурному житті Вінниці.

[flgallery id=53 /]