Музей планує

Вінницький обласний художній музей є одним із найважливіших суб’єктів системи закладів культури України. Володіючи багатою колекцією образотворчого і декоративно-вжиткового мистецтва, що за своїми художніми якостями є рівною найкращим вітчизняним і західним зразкам, він унесений до рангу провідних музеїв України.

За 26 років діяльності колекцію музею збільшено на 6426 творів мистецтва, і нині вона складає 10326 музейних предметів.

Вивчення і дослідження такої багатої колекції, її популяризація – це безумовні пріоритети музею. Для їх гідної реалізації необхідна реконструкція приміщення: збільшення експозиційних площ для презентацій багатих колекцій образотворчого і декоративно-вжиткового мистецтва, обладнання сучасних фондосховищ, створення рекреаційних зон для відвідувачів музею.

Усім вищезазначеним вимогам відповідає проект реконструкції музею,  розроблений Українським регіональним спеціалізованим науково-реставраційним інститутом «Укрзахідпроект-реставрація».

Важливою місією музеїв є зберігати досягнення минулого і не втрачати здобутків сучасності. Вінницька область має значний потенціал розвитку туристичної галузі, адже багато видатних людей жили і творили в нашому краї.

Створення нових музейних закладів – філій Вінницького обласного художнього музею: музею ім. В.А. Тропініна в с. Кукавка Могилів-Подільського району; гончарного мистецтва в с. Крищинці Тульчинського району; музею родини художників Чебикіних у місті Гайсин; художнього музею у місті Хмільник – сприятиме залученню до культурної спадщини Вінниччини жителів області, туристів з різних регіонів України та зарубіжжя.