З Днем Незалежності!

21 серпня Вінницький обласний художній музей презентував виставку «Шедеври світового мистецтва в незалежній Україні», яка є частиною фондової колекції музею, присвячену Дню Незалежності України.

Виставка експонується в приміщенні обласної філармонії «Плеяда» з нагоди урочистостей, присвячених відзначенню головного державного свята.

Це широка палітра стилів, напрямів, художніх концепцій мистців світу. Серед них графічні твори на античну і релігійну тематику мистців Західної Європи кінця XVIII – ХІХ століть, зокрема Італії – Ф. Пілотті, Д. Вольпато, Д.Б. Піранезі, А. Просдочимі, К. Маріанні, Н. Бертуцці, К. Тінті, Англії – Х. Сінглетон, Х. Джимбенк та інших провідних осередків культури.

Широкий тематизм презентованого матеріалу – монументальні античні руїни, стародавні замки і храми, витончені світські замальовки, батальні сцени, портрети, інтимні східні мотиви – все створює дивовижну фантасмагорію, неповторну картину світу як певного цілого, до якого так чи інакше причетний кожний з нас.

Вагомий сегмент виставки складає колекція елітної порцеляни і майоліки виробництва мануфактур Франції, Австрії, України, Італії, Данії, Німеччини кінця XVII – початку ХХ століть.

Естетичне задоволення від споглядання творів, що складають цю експозицію, не базується на знанні мистецтва в цілому і не є прерогативою професіоналів. Воно просто споріднене з тим незбагненним захватом, який завжди супроводжує дотик до справжніх шедеврів.

[flgallery id=25 /]