Виставка живопису: «Майстра таємна суть»

У Вінницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття ретроспективної виставки живопису: «Майстра таємна суть» на вшанування пам’яті художника, засновника музею, його незмінного директора, заслуженого діяча мистецтв України Іллі Безбаха.

Ілля Васильович Безбах — добре знана на Вінниччині та й в Україні особистість істииний патріот, досягненнями якого пишаютъся в регіоні, а професійний досвід ставлять у приклад, наслідують.

Його творчість і внесок у розвиток культури неодноразово визнані державними інституціями України й зарубіжжя.

Творчість митця стала прямим віддзеркаленням власного цілого життя, сповненого невичерпної любові до людей, природи, рідного краю, захопленням мінливою красою буття, роздумів про споконвічне, турботою за мистецький фонд, вболіванням за долю нації і України.

На виставці представлено понад 40 творів переважно пейзажного та сакрального живопису, органічно вписаних у експозиційний простір картинної галереї. Твори Іллі Васильовича сповнені високою естетичною культурою, поетикою повсякденник переживань, глибокою філософією особистісного осягнення дійсності, тонкою колористичною злагодженістю, природністю композицій.

У цілому виставка виразно відображає особистість самого худжника, його високий інтелект, силу вольового характеру, тонку чутливість, доброту та мудрість.

Поєднуючи талант художника та організатора упродовж 30-ти років, Ілля Безбах активно і самовіддано вдосконадював, розбудовував створений ним заклад.

Прийнявши напівзруйноване приміщення з колекцією в три тисячі експонатів, він за цей час зумів не лише втричі збільшити, відреставрувати і трансформувати будівло, зробивши її придатною для збереження і експонування творів мистецтва світового рівня, але й здійснити головне — створити неповторний стиль закладу, що сьогодні дорівшоє зразкам европейського рівня.

Вінницький обласний художній музей нерозривно пов’язаний з особистістю Іллі Васильовича Безбаха — його засновника і хранителя, душею і серцем.