ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

МОЛОДІЖНИЙ АРТ-САЛОН

САЛОН МИСТЕЦТВ

ЕКСПОЗИЦІЯ

НАГОРОДИ МУЗЕЮ

ПРО НАС

 

Центр музейної педагогіки

cmp1


Музей сьогодні – це потужний засіб для розкриття (розвитку) творчого потенціалу молоді, виховання справжньої духовної еліти суспільства. Вінницький обласний художній музей велику увагу приділяє пошуку перспективних підходів до вирішення проблеми естетичного виховання школярів, стимулювання пізнавальної активності учнів, накопиченню досвіду для їх творчої діяльності. У цьому надзвичайно складному процесі важливу роль відіграє мистецький лекторій, який у 2004 році перетворено в ЦМП (Центр музейної педагогіки).

Центр Музейної Педагогіки побудовано відповідно до нових тенденцій трактування основних функцій музеїв як центрів інформації, культури і дозвілля.

Мета центру – допомогти сім’ї і школі у справі естетичного виховання школярів, студентів, сприяння розвитку емоційно-образного і художнього смаку, збагачення знань.

У результаті спільної роботи Вінницького обласного художнього музею з загальноосвітніми школами вирішується проблема комплексного залучення дітей  до світу прекрасного, розширюється коло уявлень підростаючого покоління про оточуючу дійсність. Запропонований мистецький лекторій знайомить учнів з образотворчим та декоративно-вжитковим мистецтвом.

 «Арт-клас» 

Арт-клас було започатковано у музеї для найталановитіших дітей.  Це курс комплексних систематичних занять, до програми якого входить поєднання теорії з практикою. Діти отримують змогу проявити себе в різних видах мистецтва, таких як графіка, живопис та скульптура, оволодіти прийомами та техніками вищезгаданих дисциплін. А найголовнішим є спілкування з прекрасним, довершеним джерелом якого постають оригінали творів з колекції музею.

Заняття проводить Бартко Сергій Володимирович, завідувач науково-дослідним відділом образотворчого мистецтва.